Reklama

Dzieli nas przepaść

Dzieli nas przepaść

15.06.2020
Czyta się kilka minut
Sadiqa Reynolds: Jeśli masz czarny kolor skóry, nie ma znaczenia, czy skończyłeś uniwersytet i dużo zarabiasz. Każdy z nas może doświadczyć rasizmu.
SARAH TRAINOR GRAVES / ARCHIWUM PRYWATNE
S

Sadiqa Reynolds stoi na czele Louisville Urban League, organizacji antyrasistowskiej z Louisville w Kentucky, gdzie protesty wybuchły po śmierci Breonny Taylor. 26-letnia czarnoskóra pracownica pogotowia zginęła 13 marca we własnym mieszkaniu podczas akcji detektywów z wydziału antynarkotykowego; prowadzili oni śledztwo w sprawie dwóch mężczyzn, którzy mieli przechowywać narkotyki w domu Taylor. Jej rodzina twierdzi, że wtargnęli bez ostrzeżenia (mieli do tego prawo, bo działali w ramach nakazu stosowanego w sprawach narkotykowych). Z zeznań chłopaka Breonny wynika, że był przekonany, iż to złodzieje, i zaczął strzelać, raniąc policjanta. Pozostali oddali wtedy 22 strzały, osiem trafiło Breonnę. Narkotyków nie znaleziono.

MARTA ZDZIEBORSKA: Śledztwo w sprawie Taylor nabrało przyspieszenia dopiero pod koniec kwietnia, gdy jej matka pozwała policję. Jak wcześniej policja...

4025

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jest: Jeśli masz czarny kolor skóry, nie ma znaczenia, czy skończyłeś uniwersytet i dużo zarabiasz. Winno być: Jeśli masz czarny kolor skóry, nie ma znaczenia, że skończyłeś uniwersytet i dużo zarabiasz.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]