Reklama

„Dziedziniec pogan” o wartościach

„Dziedziniec pogan” o wartościach

31.12.2012
Czyta się kilka minut
Podczas Pasterki na Wawelu kard. Stanisław Dziwisz apelował o zaprzestanie jałowych sporów i odnowę życia społecznego, a także o szacunek dla inaczej myślących.
J

Jakby uprzedzając i ucieleśniając to życzenie Metropolity, 20 grudnia w auli Collegium Novum UJ odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Dziedziniec pogan”.

Tematem spotkania stały się wartości „wcześniejsze niż robienie polityki”, a dyskutowali o nich socjologowie prof. Tadeusz Borkowski z UJ i prof. Jacek Kurzępa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz politolog prof. Jan Grosfeld z UKSW (zaproszony prof. Paweł Śpiewak z UW z powodu choroby nie mógł uczestniczyć). Poprzednio, podczas dyskusji polityków, jednym z głównych tematów była wspólnota, której doświadczali działając w opozycji, gdy nie było możliwości legalnego uprawiania polityki i tworzenia struktur politycznych. „Jest bardzo dobrze, gdy z jednej rozmowy wynikają pytania, na które później wspólnie szukamy odpowiedzi” – cieszył się prowadzący spotkanie bp Grzegorz Ryś. Po spotkaniu jednak przyznał,...

1778

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]