Reklama

Ładowanie...

Działka ojców paulinów w Krakowie

Działka ojców paulinów w Krakowie

23.05.2022
Czyta się kilka minut
JACEK TARAN
P

Półhektarowa łąka za klasztornym murem jest przedmiotem rozmów władz Krakowa z klasztorem paulinów na Skałce. Chodzi o udostępnienie jej mieszkańcom miasta. Zarząd Zieleni Miejskiej ma utrzymywać teren, ustawić ławki, kosze na śmieci, a w dalszej przyszłości nasadzić drzewa i krzewy. Jest szansa na otwarcie terenu jeszcze przed wakacjami. Statystycznie na krakowianina przypada aż 208 m2 terenów zielonych (na prażanina 184, warszawiaka 135), wiele z nich jest jednak niedostępnych dla ogółu – w tym 16 hektarów ogrodów klasztornych w centrum miasta. Mieszkańcy od lat walczą o ich otwarcie, a rok temu napisali w liście do papieża Franciszka: „Krakowskie dzieci bawią się stłoczone w nielicznych parkach i na małych skwerach, a rozległe ogrody klasztorne pozostają dla nich zamknięte”. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]