Reklama

Ładowanie...

Drobny biznes, duże straty

Drobny biznes, duże straty

02.08.2021
Czyta się kilka minut
N

Najwyższą podwyżką podatków w historii” nazywa Związek Pracodawców i Przedsiębiorców propozycje zawarte w pakiecie Polskiego Ładu. Związek – wehikuł lobbingowy małych i średnich firm – proponuje jako alternatywę ujednolicenie stawek podatku VAT oraz wprowadzenie minimalnego wymiaru podatku CIT w wysokości 1 proc. przychodów.

Takie rozwiązanie ukróciłoby nagminny proceder pompowania kosztów przez duże firmy. Przedstawiciele ZPP powołują się na dane Ministerstwa Finansów, z których wynika, że blisko 60 proc. firm zobowiązanych do odprowadzania podatku CIT nie płaci go w ogóle. Tymczasem zmiany zaproponowane w Polskim Ładzie zdaniem ZPP uderzą w rentowność małych firm usługowych, które będą musiały podnieść ceny. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]