Reklama

Ładowanie...

Dorota Pomykała: zawód szatański [Własny pokój]

Dorota Pomykała: zawód szatański [Własny pokój]

29.12.2022
Czyta się kilka minut
Dorota Pomykała, aktorka: „W trzeciej czy czwartej klasie liceum byłam na konkursie recytatorskim, gdzie dziewczyna tak pięknie recytowała, tak wyraźnie wszystko mówiła, że sobie wtedy pomyślałam: na pewno nie chcę tu być”.
Dorota Pomykała w filmie „Kobieta na dachu” / materiały prasowe

Posłuchaj

D

Dorota Pomykała jest aktorką, od dyplomu w krakowskiej PWST przez całe życie związaną ze Starym Teatrem. Na dużym ekranie debiutowała w 1978 r. epizodem w „Aktorach prowincjonalnych” Agnieszki Holland. Zagrała m.in. w „Wielkim Szu”, „Chce mi się wyć” czy „Spisie cudzołożnic”. Za drugoplanową rolę w „Moim mieście” zdobyła nagrodę w Gdyni. Wystąpiła też w nominowanej do Oscara w roku 2022 krótkometrażowej „Sukience”. Ostatnio nagrodzona za najlepszą kreację aktorską na 21. Festiwalu Tribeca w Nowym Jorku oraz na Festiwalu Filmowym w Gdyni za rolę Miry w „Kobiecie na dachu” Anny Jadowskiej.

Własny pokój” to cykl rozmów Katarzyny Kubisiowskiej w Podkaście Powszechnym – o tym, jak w kobiecie tworzy się i umacnia niezależność.

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter