Reklama

#DOM (7): Wędrowny Zakład Fotograficzny

#DOM (7): Wędrowny Zakład Fotograficzny

21.10.2020
Czyta się kilka minut
Agnieszka Pajączkowska: „Dwa słowa definiują Zakład. Spotkanie i wymiana. Zdjęcie za jedzenie albo opowieść. Ale też czas za czas. Zaufanie za zaufanie. Ciekawość za ciekawość”. O fotografii, o polskiej wsi i o reporterskiej czułości Krzysztof Story rozmawia z autorką „Wędrownego Zakładu Fotograficznego”, fotografką i kulturoznawczynią.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

P

Przez cztery lata co lato wsiadała do żółtego Volkswagena T3. W środku był aparat i drukarka do zdjęć. Jechała do najmniejszych wsi. Wysiadała i mówiła: „Dzień dobry, prowadzę Wędrowny Zakład Fotograficzny. Zdjęcia są za darmo albo za coś do jedzenia. Lub za opowieść. Bo proszę powiedzieć – jak tu jest?”.

O fotografii, o polskiej wsi i o reporterskiej czułości Krzysztof Story rozmawia z Agnieszką Pajączkowską – kulturoznawczynią, fotografką, autorką „Wędrownego Zakładu Fotograficznego”.

Książka została nominowana do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W tym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story rozmawia z goścmi, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.

Czujcie się… jak u siebie w domu.

Czytaj także rozmowę Adama Robińskiego z Agnieszką Pajączkowską: Nigdzie mi się nie spieszyło, nie miałam problemu z tym, żeby przez półtorej godziny rozmawiać o wnukach czy operacji kolana, skrobiąc ziemniaki. To stało się ważniejsze niż zdjęcia.

 

Agnieszka Pajączkowska / fot. Piotr Spigiel
Agnieszka Pajączkowska / fot. Piotr Spigiel
Wędrowny Zakład Fotograficzny / fot. Agnieszka Pajączkowska
Wędrowny Zakład Fotograficzny / fot. Agnieszka Pajączkowska
Wędrowny Zakład Fotograficzny / fot. Agnieszka Pajączkowska
Wędrowny Zakład Fotograficzny / fot. Agnieszka Pajączkowska

Muzyka: Alexander Nakarada, „Foam Rubber” / filmmusic.io na licencji CC-BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz