Reklama

#DOM (1): Czy podróż może być domem?

#DOM (1): Czy podróż może być domem?

08.05.2020
Czyta się kilka minut
Natalia Mileszyk: „Kiedyś mój dom był tam, gdzie mój plecak. Dziś Dom to miejsce, w którym mogę pozwolić sobie na słabość, bezsilność”. Natalia od trzech lat jeździ po świecie, dokumentując prawosławne święta i tradycje. Domy odnajduje na całym świecie – od Warszawy po Iran.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

D

DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W nowym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story zaprasza gości, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.

Gościnią tego odcinka jest Natalia Mileszyk – na co dzień prawniczka zajmująca się nowymi technologiami i prawami użytkowników, związana z Fundacją Centrum Cyfrowe. Od ponad 10 lat nie może się zdecydować, czy bardziej kocha wyjazdy, czy powroty do Warszawy. W podróży interesują ją przede wszystkim ludzie i to, w jaki sposób świętują – od 3 lat jeździ głównie śladami świąt prawosławnych. Często też odwiedza kraje, z którymi politycznie jej nie po drodze: Iran, Białoruś, Etiopię czy Birmę.

Jej zdjęcia i zapiski z różnych stron świata możecie śledzić na jej profilu na Facebooku.

Miłego słuchania. Czujcie się... jak u siebie w domu.

Zdjęcia Natalii Mileszyk:

Święto Timkat, Gondar, Etiopia / fot. Natalia Mileszyk / CC-BY
Święto Timkat, Gondar, Etiopia / fot. Natalia Mileszyk / CC-BY
fot. Natalia Mileszyk / CC-BY
fot. Natalia Mileszyk / CC-BY
Iran / fot. Natalia Mileszyk / CC-BY
Iran / fot. Natalia Mileszyk / CC-BY
Natalia Mileszyk (z prawej), Iran / fot. archiwum Natalii Mileszyk
Natalia Mileszyk (z prawej), Iran / fot. archiwum Natalii Mileszyk

Muzyka: Alexander Nakarada, „Foam Rubber” / filmmusic.io na licencji CC-BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz