Reklama

Ładowanie...

#DOM (4) Ziemia się przegrzewa. Czy już można panikować?

#DOM (4) Ziemia się przegrzewa. Czy już można panikować?

03.07.2020
Czyta się kilka minut
Prof. Szymon Malinowski: Czas na bezczynność w sprawach klimatu już się wyczerpał. Popanikujmy trochę, a potem, cytując mistrza Młynarskiego – róbmy swoje. Może to coś da.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

W

W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o eksploracji kosmosu. Dziś spojrzymy na Ziemię – nasz pierwszy i jedyny do tej pory dom. Dom, któremu sami sprawiamy wiele problemów. To rozmowa o zmianach klimatu. O tym, co musimy zrobić, by nie zniszczyć własnej planety. I dlaczego tak ciężko nam samych siebie do tego przekonać.

Moim gościem jest profesor Szymon Malinowski, fizyk atmosfery, dyrektor Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca portalu „Nauka o Klimacie” i bohater filmu dokumentalnego „Można Panikować”.

Prof. Szymon Malinowski  / kadr z filmu  Jonathana L. Ramseya „Można panikować”
Prof. Szymon Malinowski / kadr z filmu Jonathana L. Ramseya „Można panikować”

ZOBACZ TAKŻE:

Plakat do filmu  Jonathana L. Ramseya „Można panikować”
Plakat do filmu Jonathana L. Ramseya „Można panikować”

 

Prof. Szymon Malinowski  / kadr z filmu  Jonathana L. Ramseya „Można panikować”
Prof. Szymon Malinowski / kadr z filmu Jonathana L. Ramseya „Można panikować”

 

Redakcja portalu „Nauka o Klimacie” / fot. Bernard Piechal
Redakcja portalu „Nauka o Klimacie” / fot. Bernard Piechal

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter