Reklama

#DOM (19): Zapaść, czyli Polska poza Warszawą

#DOM (19): Zapaść, czyli Polska poza Warszawą

27.10.2021
Czyta się kilka minut
Marek Szymaniak, reporter: „Warszawa osiągnęła około 160% średniej unijnej, jeśli chodzi o wskaźnik bogactwa. W tym samym czasie Mazowsze ma ledwo ponad 60%, a są województwa, które dopiero niedawno przekroczyły 50%. Opowieść o polskim sukcesie nie wszędzie wybrzmiała tak samo. Polskie małe miasta są w niej drugą stroną medalu”.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

W

W Polsce są 954 miasta. Tylko jedno – Warszawa – ma ponad milion mieszkańców. Trzynaście – ponad 200 tysięcy, kolejnych 23 to miasta co najmniej stutysięczne. W tych największych mieszczą się prawie wszystkie ważniejsze urzędy i redakcje największych mediów. Co z pozostałymi? Jak wygląda rzeczywistość mniejszych miast, które są domem dla milionów Polek i Polaków? O tym w podkaście „Tygodnika Powszechnego” Krzysztof Story rozmawia z Markiem Szymaniakiem, reporterem, autorem książki „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”.

DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W tym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story rozmawia z gośćmi, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.


CZYTAJ TAKŻE

ZARDZEWIAŁA STRONA POLSKI - rozmowa Jędrzeja Dudkiewicza z Markiem Szymaniakiem.

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

O najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawia Michał Kuźmiński. Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter