Reklama

Ładowanie...

#DOM (19): Zapaść, czyli Polska poza Warszawą

#DOM (19): Zapaść, czyli Polska poza Warszawą

27.10.2021
Czyta się kilka minut
Marek Szymaniak, reporter: „Warszawa osiągnęła około 160% średniej unijnej, jeśli chodzi o wskaźnik bogactwa. W tym samym czasie Mazowsze ma ledwo ponad 60%, a są województwa, które dopiero niedawno przekroczyły 50%. Opowieść o polskim sukcesie nie wszędzie wybrzmiała tak samo. Polskie małe miasta są w niej drugą stroną medalu”.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

W

W Polsce są 954 miasta. Tylko jedno – Warszawa – ma ponad milion mieszkańców. Trzynaście – ponad 200 tysięcy, kolejnych 23 to miasta co najmniej stutysięczne. W tych największych mieszczą się prawie wszystkie ważniejsze urzędy i redakcje największych mediów. Co z pozostałymi? Jak wygląda rzeczywistość mniejszych miast, które są domem dla milionów Polek i Polaków? O tym w podkaście „Tygodnika Powszechnego” Krzysztof Story rozmawia z Markiem Szymaniakiem, reporterem, autorem książki „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”.

DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W tym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story rozmawia z gośćmi, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.


CZYTAJ TAKŻE

ZARDZEWIAŁA STRONA POLSKI - rozmowa Jędrzeja Dudkiewicza z Markiem Szymaniakiem.

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter