Reklama

Dialog prawie niemożliwy

Dialog prawie niemożliwy

09.07.2007
Czyta się kilka minut
Spierając się z członkami wspólnot oazowych i charyzmatycznych, a także z uczestnikami spotkań lednickich, apeluję o zaufanie Kościołowi. Jeśli ustala normę liturgiczną, to nie po to, abyśmy ją traktowali z dezynwolturą.
-

---ramka 522809|prawo|1---Mój poprzedni artykuł ("Nowy rytualizm", "TP" nr 25/07) w którym starałem się wykazać, jak dalece infantylne jest rozumienie rzeczywistości Kościoła we wspólnotach oazowych i charyzmatycznych (idzie im bowiem nade wszystko o stworzenie nastroju autoafirmacji i przyjemnego klimatu, który ma wygładzać psychiczne zranienia), a także próbowałem zdiagnozować stan liturgii skutkiem tak przyjętych rozstrzygnięć, rezonuje dziś bardzo silnie. Pisząc, byłem oczywiście świadom, że występuję przeciw środowiskom prężnym i w Kościele dobrze widzianym, ale formułowałem swoje wątpliwości w duchu otwartym na głosy polemiczne. Problem w tym, że oprócz polemik merytorycznych, spotkałem się z reakcjami alergicznymi i wrogimi. Jedna z grup charyzmatycznych przesłała mi nawet - w tym samym dniu i o tej samej porze - stos identycznie brzmiących mai­li, które skutecznie...

15516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]