Reklama

Dialog, nie agresja

Dialog, nie agresja

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Dziękuję za komentarz ks. Adama Bonieckiego “Po paradzie" (“TP" nr 25/05). Choć nie zgadzam się z rozważaniami na temat tego, czy akcje w rodzaju “Parady Równości" są słuszne i potrzebne, uważam za gest odwagi cywilnej głośną i otwartą krytykę postaw ich uczestnikom niechętnych (czy wręcz nienawistnych). Jestem luźno związana z Kampanią Przeciw Homofobii i wiele osób z naszego środowiska ceni takie gesty. Nie chcemy konfliktu, tylko akceptacji i dialogu, a każdy człowiek, który się za nimi opowiada, jest dla nas nadzieją szansy na rezygnację z agresji.
U

URSZULA PAWLIK (Warszawa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]