Reklama

Delbrel i Polska

Delbrel i Polska

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Jestem pallotynem pracującym we Francji. W ramach wieczorów “Centre du Dialogue" przygotowuję na październik 2005 r. konferencję na temat związków Madeleine Delbrel (1904-64) z Polską. Ta katolicka pisarka i działaczka społeczna odwiedziła Polskę w pierwszej połowie grudnia 1961 r. Przebywała w Laskach pod Warszawą, być może była też w Krakowie; znała Annę i Jerzego Turowiczów, Jacka Woźniakowskiego. Szukam informacji o jej pobycie i oddziaływaniu.
W

Wszystkich, którzy mogą przekazać jakiekolwiek informacje o jej związkach z Polską, proszę o kontakt: rkurowski@tiscali.fr Listy w tej sprawie można też kierować na adres państwa Łucji i Jacka Szczepańskich: ul. Śliczna 12/51 Kraków 31-444.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Ks. REMIGIUSZ KUROWSKI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]