Zostań Świętym Mikołajem

Jak co roku podopieczni Hospicjum dla Dzieci im. ks. Tischnera, ich rodzeństwo, rodzeństwo tych, którzy już odeszli, pisali listy do Świętego Mikołaja. Pomóż nam spełnić ich marzenia!

17.11.2015

Czyta się kilka minut

Okładka dodatku: Listy do Świętego Mikołaja /
Okładka dodatku: Listy do Świętego Mikołaja /

Dla każdego dziecka, a tym bardziej dla takiego, które choruje i cierpi, najlepszym i naturalnym miejscem jest dom rodzinny. Nasz patron, ksiądz Józef Tischner, pokazał swoim życiem, że miłość to budowanie świata ludzkiej dobroci. Taka miłość wyraża się najpełniej w bezinteresownej pomocy, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci nieuleczalnie chore.

Okładka dodatku: Listy do Świętego Mikołaja

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera działa od 2004 r. i jest najstarszym hospicjum domowym w Małopolsce. Pomagamy, aby lepiej rozumieć miłość i zanosić ją każdego dnia do naszych małych pacjentów.
Jak co roku podopieczni naszego hospicjum, ich rodzeństwo, rodzeństwo tych, którzy już odeszli, a także podopieczni SPSK w Czerwiennem napisali listy do Świętego Mikołaja. Otrzymaliśmy ich już ponad 130.
Prosimy, pomóż nam spełnić ich marzenia!

Wszystkich chcących wesprzeć naszą Akcję Mikołajkową zapraszamy do wykupienia prezentu dla konkretnego dziecka lub pomocy finansowej na nr konta 98 1240 1444 1111 0010 1566 6214 z dopiskiem „Mikołaj 2015”.

Łączny koszt wymarzonych prezentów to prawie 40 tys. złotych. Aby wykupić jeden z listów zamieszczonych na kolejnych stronach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 12-269-86-22 od poniedziałku do piątku w godz. 9–17. Pozostałe listy od dzieci można znaleźć na stronie www.hospicjumtischnera.org.

Prezenty prosimy dostarczyć do 30 listopada 2015 r., do biura Hospicjum – ul. Różana 11/1, 30–305 Kraków, w godz. 9–17.
Święty Mikołaj będzie wręczał dzieciom prezenty po uroczystym koncercie, który odbędzie się w Centrum Kultury Żydowskiej w niedzielę 6 grudnia o godz. 15. Fotorelacja z finału Akcji Mikołajkowej pojawi się na naszej stronie internetowej.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: listy@hospicjumtischnera.org. W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za pomoc.

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera

Zobacz listy od dzieci poniżej (żeby zobaczyć cały list, po otwarciu podglądu kliknij w "Pobierz oryginał")

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 47/2015

Artykuł pochodzi z dodatku „Zostań Świętym Mikołajem