Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zostań Świętym Mikołajem

Zostań Świętym Mikołajem

17.11.2015
Czyta się kilka minut
Jak co roku podopieczni Hospicjum dla Dzieci im. ks. Tischnera, ich rodzeństwo, rodzeństwo tych, którzy już odeszli, pisali listy do Świętego Mikołaja. Pomóż nam spełnić ich marzenia!
Okładka dodatku: Listy do Świętego Mikołaja
Okładka dodatku: Listy do Świętego Mikołaja
D

Dla każdego dziecka, a tym bardziej dla takiego, które choruje i cierpi, najlepszym i naturalnym miejscem jest dom rodzinny. Nasz patron, ksiądz Józef Tischner, pokazał swoim życiem, że miłość to budowanie świata ludzkiej dobroci. Taka miłość wyraża się najpełniej w bezinteresownej pomocy, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci nieuleczalnie chore.

 Listy do Świętego Mikołaja
Okładka dodatku: Listy do Świętego Mikołaja

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera działa od 2004 r. i jest najstarszym hospicjum domowym w Małopolsce. Pomagamy, aby lepiej rozumieć miłość i zanosić ją każdego dnia do naszych małych pacjentów.
Jak co roku podopieczni naszego hospicjum, ich rodzeństwo, rodzeństwo tych, którzy już odeszli, a także podopieczni SPSK w Czerwiennem napisali listy do Świętego Mikołaja. Otrzymaliśmy ich już ponad 130.
Prosimy, pomóż nam spełnić ich marzenia!

Wszystkich chcących wesprzeć naszą Akcję Mikołajkową zapraszamy do wykupienia prezentu dla konkretnego dziecka lub pomocy finansowej na nr konta 98 1240 1444 1111 0010 1566 6214 z dopiskiem „Mikołaj 2015”.

Łączny koszt wymarzonych prezentów to prawie 40 tys. złotych. Aby wykupić jeden z listów zamieszczonych na kolejnych stronach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 12-269-86-22 od poniedziałku do piątku w godz. 9–17. Pozostałe listy od dzieci można znaleźć na stronie www.hospicjumtischnera.org.

Prezenty prosimy dostarczyć do 30 listopada 2015 r., do biura Hospicjum – ul. Różana 11/1, 30–305 Kraków, w godz. 9–17.
Święty Mikołaj będzie wręczał dzieciom prezenty po uroczystym koncercie, który odbędzie się w Centrum Kultury Żydowskiej w niedzielę 6 grudnia o godz. 15. Fotorelacja z finału Akcji Mikołajkowej pojawi się na naszej stronie internetowej.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: listy@hospicjumtischnera.org. W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za pomoc.

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera

Zobacz listy od dzieci poniżej (żeby zobaczyć cały list, po otwarciu podglądu kliknij w "Pobierz oryginał")

Galeria zdjęć

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]