Reklama

Czytający inaczej

Czytający inaczej

28.01.2013
Czyta się kilka minut
Czytanie przechodzi na naszych oczach rewolucję na bezprecedensową skalę. Ważniejsze od pytania, jak to wpłynie na rynek książki, jest pytanie: jak dziś właściwie czytamy?
W

Wydawnictwo Świat Książki, niedawno jeden z liderów na rynku, z początkiem lutego zawiesza działalność; przyczyną jest zła kondycja rynku w Polsce / za granicą*. Liczba sprzedanych tabletów, smartfonów, czytników oraz e-booków wzrosła w ostatnim roku dwukrotnie / sześciokrotnie*. (* właściwe podkreślić). Z tych pytań wypływa kolejne: czy nowe media zabiją książki? Ponieważ nic tu z niczym nie ma związku, dyskusja zapowiada się fascynująco i prawdopodobnie przyniesie głosy „za” oraz głosy „przeciw”.
MIEĆ KONTENT I BYĆ KONTENT
Profesor Jerzy Bralczyk podczas Targów Książki Academia 9 listopada 2012 r. publicznie zaprzeczył, jakoby – co mu przypisywano – był kontent, że Polacy zmienili znaczenie tego pięknego, choć zapomnianego nieco słowa. Nieco rozsierdzony rzekł, że przed Platonem nawet nie wiedzieli, że jest forma i treść, a teraz chcemy włożyć w to...

14855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]