Reklama

Czy siostra Bernadetta trafi do więzienia?

Czy siostra Bernadetta trafi do więzienia?

28.04.2014
Czyta się kilka minut
„Chcemy wyrazić głęboki ból i przeprosić za cierpienie wielu osób oraz za sytuację zaistniałą wokół Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Zabrzu”

– napisała w specjalnym oświadczeniu s. Claret Król, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek.
O sprawie s. Bernadetty zrobiło się głośno po tym, jak „Gazeta Wyborcza” opisała dramatyczne wydarzenia, do których dochodziło w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez zakonnice w Zabrzu. W latach 1994–2007 Agnieszka F. była jego dyrektorką. Przez kilkanaście lat miała znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi wychowankami oraz podżegać do aktów pedofilskich. Sprawa, którą prowadziła prokuratura, obejmowała łącznie 20 zarzutów dotyczących okresu od stycznia 2005 do stycznia 2006 r. S. Bernadetta została w 2010 r. skazana przez Sąd Rejonowy w Zabrzu na dwa lata więzienia w zawieszeniu, później sąd apelacyjny zmienił jej karę na dwa lata za kratami. We wrocławskim więzieniu powinna była się stawić 8 lipca 2011 r., ale trzykrotnie sąd pozytywnie rozpatrywał jej...

1621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]