Reklama

Czas minął

Czas minął

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Do końca stycznia episkopaty miały przesłać opracowane wyniki ankiety do Watykanu, gdzie w lutym zgromadzi się Sekretariat Generalny Synodu.
J

Jestem wzruszony, gdy czytam niektóre odpowiedzi, bo są w nich zawarte całe biografie. Po tekstach widać, że dla wielu wiernych były to ważne pytania” – mówił niedawno arcybiskup Berlina Rainer Maria Woelki. Tylko do połowy grudnia w jego archidiecezji zebrano ok. 550 wypełnionych kwestionariuszy.
 Ankieta Franciszka została rozesłana do episkopatów na całym świecie w listopadzie. Ma pomóc w przygotowaniach do III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów, zaplanowanego na październik 2014 r.
Watykan pozostawił lokalnym Kościołom wybór, w jaki sposób dotrzeć z ankietą do wiernych. Biskupi Anglii i Walii (a także w Belgii i Szwajcarii) zdecydowali się np. umieścić ją w internecie. Przez pierwsze dwa tygodnie na pytania odpowiedziało 5 tys. osób, w tym także wielu niekatolików. W niektórych parafiach i diecezjach organizowano dyskusje związane z ankietą. W Portugalii...

2803

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]