Reklama

Ładowanie...

Czas manewrów

Czas manewrów

15.06.2015
Czyta się kilka minut
Pierwsze z trzech wielkich manewrów wojskowych NATO, zaplanowanych w czerwcu w Europie Środkowej, zaczęły się w minionym tygodniu.
Ł

Łącznie weźmie w nich udział 15 tys. żołnierzy z 19 państw NATO i trzech krajów partnerskich. Testowana będzie zdolność do przerzucania sił szybkiego reagowania nad wschodnią granicę Sojuszu w razie zagrożenia. Ćwiczenia odbywają się na Morzu Bałtyckim, w krajach bałtyckich i Polsce. We wszystkich kluczową rolę odgrywają armie USA, Niemiec i Polski. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]