Reklama

Czas dla Stworzenia

Czas dla Stworzenia

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Trzeci Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia Kościół obchodził 1 września. Po raz pierwszy z tej okazji inicjator obchodów papież Franciszek oraz duchowy zwierzchnik prawosławia Bartłomiej I wystosowali wspólne orędzie.
KASAI.EU
P

Podkreślają w nim, że „środowisko człowieka i środowisko naturalne ulegają zniszczeniu jednocześnie, a to zniszczenie planety jest ciężarem dla najbardziej bezbronnych jej mieszkańców”.

W Polsce w tym dniu raczej wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dlatego Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA), który z poparciem Episkopatu propaguje inicjatywę papieża, organizuje aż miesięczne modlitwy – pod hasłem „Czas dla Stworzenia” potrwają one od 15 września do 15 października. W ubiegłym roku udało się pod tym hasłem zorganizować 14 celebracji w 8 diecezjach. Czy w tym roku zaangażowanie katolików będzie większe? Na zdjęciu: grupa dzieci z Krakowa poznaje las wraz z opiekunami z REFA i portalu Święto Stworzenia. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]