Reklama

Czarne chmury nad Rożawą

Czarne chmury nad Rożawą

07.10.2019
Czyta się kilka minut
Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że Turcja wkrótce rozpocznie „długo planowaną operację w północnej Syrii”.
DELIL SOULEIMAN / AFP / EAST NEWS
A

Amerykanie po raz pierwszy przyznali, że w konflikcie między swoimi sojusznikami – Turkami i Kurdami – nie zaangażują się po żadnej ze stron. Ankara od dawna zapowiada stworzenie 30-kilometrowej strefy buforowej w północnej Syrii, gdzie mieszkają głównie Kurdowie. Tym samym w jednym z najbezpieczniejszych regionów tego kraju może znowu zapanować chaos, a ludność cywilna zazna dramatów, które wydawały się już należeć do przeszłości. Konflikt może eskalować, jeśli syryjska armia wraz z Rosją i Iranem postanowią walczyć o kurdyjską ziemię. Na zdjęciu: antyturecki protest Kurdów, Ras al-Ajn, Syria, 6 października 2019 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]