Reklama

CIDSE – cele i zadania

CIDSE – cele i zadania

08.04.2014
Czyta się kilka minut
CIDSE to międzynarodowe zrzeszenie katolickich agencji rozwoju współpracujących ze sobą na rzecz ustanowienia globalnej sprawiedliwości.
S

Siedemnaście organizacji z Europy i Ameryki Północnej połączył wspólny cel – pomoc najbiedniejszym i nierówno traktowanym. CIDSE stara się wywierać wpływ na rządy, świat biznesu i międzynarodowe organizacje, zmierzając do szeroko pojętego respektowania praw człowieka, promując sprawiedliwość społeczną oraz zrównoważony rozwój. Cele te osiągane są dzięki wspólnemu rzecznictwu oraz kampaniom prowadzonym z pomocą innych agencji.
Organizacje członkowskie CIDSE współpracują z organizacjami partnerskimi nad realizacją lokalnych projektów w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Dla CIDSE niezwykle ważne jest, by ich głos był słyszalny podczas międzynarodowych spotkań i konferencji, zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach.
Priorytety CIDSE obejmują: bezpieczeństwo żywnościowe, sprawiedliwość klimatyczną, finansowanie projektów rozwojowych oraz prawa człowieka. Organizacja działa na rzecz zmiany paradygmatu, która pozwoli na upowszechnienie zrównoważonego sposobu życia i produkcji, co pozwoli przezwyciężyć strukturalne przyczyny ubóstwa, nierówność i niesprawiedliwość na świecie.
Jako katolicka sieć prowadzona przez laikat, CIDSE wierzy w świat wznoszony na fundamencie pokoju i sprawiedliwości, gdzie solidarność wpływa w równym stopniu na życie i wybory bogatych i biednych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]