Reklama

Ładowanie...

Chrześcijanin na wojnie – poradnik

Chrześcijanin na wojnie – poradnik

23.05.2022
Czyta się kilka minut
Aplikacja na smartfony dla katolickich żołnierek i żołnierzy, opracowana przez Międzynarodowy Apostolat Wojskowy, zyskała aprobatę Stolicy Apostolskiej – do jej używania zachęca watykański Sekretariat Stanu.
MATERIAŁY PRASOWE
C

Catholic Military Connect (CMC) to zmodyfikowana wersja popularnej aplikacji „Tweetując z Bogiem”, która w formie pytań i odpowiedzi przekazuje podstawowe informacje na temat wiary, moralności i historii Kościoła. Jej autor, ks. Michel Remery, holenderski duszpasterz młodzieży, postanowił w ostatnich tygodniach uzupełnić swój produkt o część „militarną”, podejmującą takie zagadnienia, jak odmowa wykonania rozkazu, respektowanie praw człowieka, nienawiść do wroga, a przede wszystkim dylemat kluczowy: czy i w imię jakich wartości można zabić drugiego człowieka.

Żołnierze znajdą tam również praktyczne porady: jak rozwiązywać problemy w koszarach i okopach, radzić sobie z tęsknotą za bliskimi, uzyskać pomoc psychologiczną. A także wzory modlitw, świadectwa weteranów wojennych i przykłady „wojskowych świętych”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, akredytowany przy Sala Stampa Stolicy Apostolskiej. Absolwent teatrologii UJ, studiował też historię i kulturę Włoch w ramach stypendium  konsorcjum...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]