Reklama

Ładowanie...

Chichot kukułek

Chichot kukułek

11.09.2017
Czyta się kilka minut
Samice kukułek, znanych pasożytów lęgowych, podrzucając własne jajo do gniazda gospodarza „chichoczą”.
DEPOSITPHOTOS
T

To element ich oszukańczej strategii – donoszą J. York i N. Davies („Nature Evolution and Ecology”). Chichot kukułek przypomina odgłos wydawany przez jastrzębie i odwraca uwagę przestraszonego gospodarza od niecnego zamiaru kukułki. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]