Reklama

Ładowanie...

Cel nie uświęca środków

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Ustawa o izolacji sprawców niebezpiecznych przestępstw narusza podstawy demokratycznego państwa prawa.
Oddział szpitalny w zakładzie karnym w Łowiczu Fot. Piotr Kochanski / FORUM
M

Minęło już trochę czasu od pamiętnych dni lutego, kiedy sprawą Mariusza T. zajmował się Sąd Okręgowy w Rzeszowie, w jego celi znaleziono ponoć „materiały pornograficzne i szczątki ludzkie”, napięcie sięgało zenitu, a więzień ostatecznie opuścił zakład karny. Dystans sprzyja refleksji nad tym, co się stało.
Nim będzie za późno
Minister Marek Biernacki angażuje się na łamach „TP” („Bronię ustawy o niebezpiecznych”, nr 15/2014) w dalszą dyskusję na temat przygotowanej przez jego resort ustawy. Powtarzając argumenty o ochronie społeczeństwa, nie uwzględnia jednak ostatnich wydarzeń. Na początku marca prezydent skierował nowe prawo do Trybunału Konstytucyjnego. I odniósł się przy tym nie tylko do kwestii technicznych czy poszczególnych regulacji, ale zakwestionował istotę ustawy, czyli fakt ponownego pozbawiania wolności w kontekście zakazu działania prawa...

6210

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]