Reklama

Cel nie uświęca środków

Cel nie uświęca środków

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Ustawa o izolacji sprawców niebezpiecznych przestępstw narusza podstawy demokratycznego państwa prawa.
Oddział szpitalny w zakładzie karnym w Łowiczu Fot. Piotr Kochanski / FORUM
M

Minęło już trochę czasu od pamiętnych dni lutego, kiedy sprawą Mariusza T. zajmował się Sąd Okręgowy w Rzeszowie, w jego celi znaleziono ponoć „materiały pornograficzne i szczątki ludzkie”, napięcie sięgało zenitu, a więzień ostatecznie opuścił zakład karny. Dystans sprzyja refleksji nad tym, co się stało.
Nim będzie za późno
Minister Marek Biernacki angażuje się na łamach „TP” („Bronię ustawy o niebezpiecznych”, nr 15/2014) w dalszą dyskusję na temat przygotowanej przez jego resort ustawy. Powtarzając argumenty o ochronie społeczeństwa, nie uwzględnia jednak ostatnich wydarzeń. Na początku marca prezydent skierował nowe prawo do Trybunału Konstytucyjnego. I odniósł się przy tym nie tylko do kwestii technicznych czy poszczególnych regulacji, ale zakwestionował istotę ustawy, czyli fakt ponownego pozbawiania wolności w kontekście zakazu działania prawa...

6210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]