Reklama

Bramy piekielne

Bramy piekielne

12.03.2012
Czyta się kilka minut
Wielkie skażenia moralne – a pedofilia do nich należy – mają to do siebie, że zdrowe instytucje potrafią się z nich oczyszczać, nie dają się przegryźć na wylot, na śmierć.
K

Kościół rzymskokatolicki przechodzi kolejny kryzys odporności. Sam dopuszcza i montuje w swoich murach „bramy piekielne”. Pedofilia jest jedną z takich bram. Wierzę, że będzie zdemaskowana i zniknie. Wierzę, bo to zwycięstwo mieści się w obietnicy Jezusa. On sam dopilnuje, by Kościół nie został pokonany przez zło, które się w nim zagnieżdża.

Myśląc o naprawie (reformie) Kościoła, nie powinniśmy się jednostronnie skupiać właśnie i wyłącznie na pedofilii. „Bram piekielnych” jest więcej. Zło przepycha się przez bramę chciwości, materializmu praktycznego, zaniku ducha ubóstwa i służby.

Zaraz obok tkwi wygodna, szeroka brama lenistwa – łatwizny, bylejakości, trwonienia czasu, bezmyślności, zawinionej ignorancji.

I tak można by dalej! Przecież otwarta jest też bardzo piekielna brama nienawiści – nieodpuszczania,...

1303

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]