Reklama

Boży szaleńcy

Boży szaleńcy

01.09.2009
Czyta się kilka minut
Od 6 do 8 września w Krakowie będzie trwał Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie", zorganizowany przez Archidiecezję Krakowską oraz włoską Wspólnotę św. Idziego. Przyjazd zapowiedziało 500 przedstawicieli różnych religii i rządów oraz tysiące młodych ludzi z całego świata.
P

Pokój jest dla ludzi jedynym wyjściem, a wojna to czyste szaleństwo - powtarza prof. Andrea Riccardi, założyciel Wspólnoty św. Idziego. Zaraz dodaje: - Nie jesteśmy marzycielami, tylko realistami.

Upór i konsekwencja tego eleganckiego mężczyzny o pogodnym spojrzeniu nadają rozmachu działaniom Sant’ Egidio od ponad 40 lat. 73 kraje świata, 70 tys. członków, setki zakończonych sukcesem negocjacji pokojowych, miliony nakarmionych nędzarzy, dziesiątki więźniów ocalonych przed karą śmierci.

Na przekór

Rok 1968. 18-letni Andrea Riccardi, dziś profesor historii na Terza Universit? di Roma, czas buntu swojego pokolenia przekuwa na zebranie grupy modlitwy. Kilkunastu licealistów postanawia spotykać się w kościółku św. Idziego na Zatybrzu. Dzielnica, która dzisiaj przyciąga rzymską bohemę i miłośników staroci na...

5894

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]