Ładowanie...
Bóg poza Eucharystią
Bóg poza Eucharystią
Nic dziwnego: dla katolików „Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”. Trudności i cierpienie są tym większe, że ludzie wierzący w czasie trudnym – a takim jest moment obecnej epidemii – często jeszcze usilniej zwracają się do Boga.
Z punktu widzenia religijnego decyzja włoskiego rządu może mieć jeszcze inne znaczenie i przesłanie. Niemożność uczestnictwa w Eucharystii w egzystencjalnie trudnym czasie można wytłumaczyć przez świadomość, że „w Nim [w Bogu] żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (Dz 17, 28), mamy więc możliwość bezpośredniego z Nim kontaktu i „nic nas nie odłączy od Jego miłości” (por. Rz 8, 39). Bóg jest w Eucharystii, ale jest też poza nią. Nie ma powodów, by ryzykować życie i zdrowie, gdy cały czas jest dla nas dostępny. ©℗
Autor artykułu

Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]