Reklama

Bliżej człowieka

02.12.2013
Czyta się kilka minut
Na tegoroczny adwent otrzymaliśmy adhortację papieską „Evangelii Gaudium”.
W

W pierwszych słowach Franciszek pisze: „Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość”. Bezbronny Bóg-Człowiek zstępuje na ziemię, by znaleźć i być blisko zagubionego człowieka. Naszym zadaniem jest pozwolić się znaleźć i otworzyć się na spotkanie z Nim. Tylko tyle i aż tyle. Różnie wyglądają te nasze spotkania z Bogiem-Człowiekiem.
FARYZEUSZ
Faryzeusz stojący w świątyni mówi: „Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego co nabywam” (Łk 18, 12). Wypełnia prawo i czuje, że jest w porządku. Tak się czuje przed sobą, przed innymi i przed Bogiem. W świetle ówczesnych norm za takiego był również uznawany. Dzisiaj z wielu powodów...

4314

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]