Reklama

Błąd zaniechania

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Dziękuję autorom listu otwartego do Prymasa w sprawie księgarni “Antyk" (“TP" nr 49/03) i podjęcie sprawy, którą próbowała wyjaśnić pani Zuzanna Radzik. Chciałbym, za zgodą sygnatariuszy, uznać, że list ten napisano także i w moim imieniu.
S

Smutno, że elity znów muszą zabiegać o załatwienie tak oczywistej, wewnątrzkościelnej sprawy. Smutno, że zaniechania ze strony osób i urzędów w Kościele umożliwiają występowanie zjawisk sprzecznych z przepisami kościelnymi i nauczaniem Jana Pawła II (dotyczy to nie tylko tej księgarni, ale też, np. “sprawy poznańskiej" czy “toruńskiej"). Ciekawe, czy lokalizacja kontrowersyjnej księgarni uzyskała aprobatę parafian? Zapewne nie, bo tylko niektórzy proboszczowie liczą się z ich opinią i tylko niektóre parafie posiadają rady, których zadania i potrzeba istnienia wynikają z przepisów kościelnych. Tu także widać zaniechania.

A jeśli rady nie ma, co pozostaje parafianom? Pisanie listów, na które kuria może nie odpowiedzieć? Tak było w moim przypadku, gdy rok temu prosiłem o informację, jak zakończyła się sprawa krzywdy, którą dostojnik kościelny wyrządził...

1642

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]