Reklama

Błąd zaniechania

Błąd zaniechania

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Dziękuję autorom listu otwartego do Prymasa w sprawie księgarni “Antyk" (“TP" nr 49/03) i podjęcie sprawy, którą próbowała wyjaśnić pani Zuzanna Radzik. Chciałbym, za zgodą sygnatariuszy, uznać, że list ten napisano także i w moim imieniu.
S

Smutno, że elity znów muszą zabiegać o załatwienie tak oczywistej, wewnątrzkościelnej sprawy. Smutno, że zaniechania ze strony osób i urzędów w Kościele umożliwiają występowanie zjawisk sprzecznych z przepisami kościelnymi i nauczaniem Jana Pawła II (dotyczy to nie tylko tej księgarni, ale też, np. “sprawy poznańskiej" czy “toruńskiej"). Ciekawe, czy lokalizacja kontrowersyjnej księgarni uzyskała aprobatę parafian? Zapewne nie, bo tylko niektórzy proboszczowie liczą się z ich opinią i tylko niektóre parafie posiadają rady, których zadania i potrzeba istnienia wynikają z przepisów kościelnych. Tu także widać zaniechania.

A jeśli rady nie ma, co pozostaje parafianom? Pisanie listów, na które kuria może nie odpowiedzieć? Tak było w moim przypadku, gdy rok temu prosiłem o informację, jak zakończyła się sprawa krzywdy, którą dostojnik kościelny wyrządził...

1642

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]