Reklama

Biskupi przyjrzą się młodym

Biskupi przyjrzą się młodym

26.06.2018
Czyta się kilka minut
Młodzież sprawia socjologom kłopot. Jeden z nich wprost pisze: „Badania nad młodzieżą zwykle prowadziły do wniosków, które szybko kwestionowała praktyka społeczna”.
T

Tymczasem papież Franciszek uznał, że po synodach poświęconych rodzinie naturalną rzeczą będzie synod rozważający problemy młodzieży.

Właśnie opublikowany został dokument roboczy, nad którym po wakacjach będą obradować w Watykanie biskupi (z Polski abp Stanisław Gądecki, abp Grzegorz Ryś i bp Marek Solarczyk). Nawet jeśli w październiku nie uda się sformułować odkrywczych wniosków, biskupi będą mogli przejrzeć się w surowym zwierciadle. Przywilejem młodości jest bowiem wyczulenie na wszelkie uniki. I taki jest dokument roboczy – np. mówi, że młodzież nie rozumie nauczania Kościoła na temat seksu, a młode osoby LGBT pytają, dlaczego nie mogą być blisko Kościoła. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Panie Arturze myślę że słusznie pan zauważył kierunek w jakim pójdą rozważania biskupów - seks i LGBT. Bo i cóż wniosły w życie młodych rozważania na temat rodziny? Ja się nie znam, ale najbardziej poruszano sprawę związków nieformalnych „nieregularnych” i komunii dla rozwodników. Słowem zaglądanie wiernym do sypialni jest najbardziej palącym tematem. Jestem pod ogromnym wrażeniem roztropności i znajomości tematu, jaki prezentują nasi duchowi przewodnicy. Z ogromnym podziwem patrzę na ich wiarę w moc sprawczą konkluzji do jakich dojdą podczas swych rozważań. Nie wątpię, że każdy młody człowiek z gorliwością się zapozna z dokumentami, jakie wyprodukują biskupi podczas obrad. Taką to już mamy gorliwą młodzież, nie spocznie nim się nie zapozna. To nic, że nie chodzą do kościoła, semeskami sobie je roześlą. Ją na ten to przykład, zaproponowałbym aby panowie biskupi odbyli poważną debatę, na temat własnej roli jako pasterzy. Podumali, czy na dłuższą metę da się zarządzać stadem owieczek z perspektywy pałaców, limuzyn, pysznych strojów i ceremonii. Już św Franciszek z Asyżu udowodnił im, że to tak nie działa. Zresztą Franciszek Ameryki nie odkrył, on tylko słowa Chrystusa poważnie potraktował.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]