Reklama

Biliony potyczek

Biliony potyczek

18.02.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
c

co diabeł bezwzględnie powinien szeptać swoim pacjentom od świtu do zmierzchu? Że jest, jak jest – i będzie tak już po wiek wieków. Że nic się z ich życiem i tym światem nie da zrobić. „Zmiana” to słowo równie piekłu obmierzłe jak „miłość”.
Dlatego w jednych musisz za wszelką cenę pielęgnować ich niezachwiane samozadowolenie. Po co cokolwiek zmieniać, skoro jest tak dobrze? Z kolei w innych trzeba umacniać poczucie bezsensu i bezsiły. Po co cokolwiek robić, skoro i tak niewiele albo zgoła nic się nie zmieni? Po co żywić nadzieję, gdy życie i tak przynosi same rozczarowania, a rację z reguły mają ci, co wieszczą najczarniejsze scenariusze?
Z przyjemnością patrzę, drogi Piołunie, jak u niektórych narasta rozczarowanie nowym oberklechą. Łazi wprawdzie w starych buciorach, bachory i pokraki przytula, ale płomienia rewolucji nie podsyca i pod zmurszałe gmaszysko Kościoła nie...

3964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]