Reklama

Ładowanie...

Bezgotówkowa rewolucja

Bezgotówkowa rewolucja

15.03.2013
Czyta się kilka minut
Karty płatnicze systematycznie i skutecznie odbierają gotówce rynek na całym świecie. Mądrze używane dają bowiem wiele korzyści.
Fot. Rotorhead, Sanja Gjenero / SXC.HU
K

Karta kredytowa umożliwia szybki dostęp do krótkookresowego darmowego kredytu. Co więcej, z posiadaniem karty mogą się wiązać pewne dodatkowe korzyści, gdyż wiele sklepów, restauracji, hoteli czy linii lotniczych oferuje osobom nimi płacącym liczne rabaty i bonusy.
Wygoda korzystania z e-pieniędzy sprawia, że coraz częściej i chętniej używamy kart płatniczych (czyli kredytowych, debetowych i innych – więcej w artykule pt. "Talia kart"). Zaś karty to tylko jeden ze sposobów korzystania z obrotu bezgotówkowego. Inny to bankowość internetowa.
Nawet wybuch kryzysu finansowego przed kilkoma laty tego nie zmienił: Polacy, mimo potężnych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, nadal ufali i ufają bankom i bankowości internetowej. Dostęp do bankowości internetowej ma już około 18 milionów osób. I każdego dnia przybywa tych, którzy chcą korzystać z internetowych udogodnień. W dodatku banki wciąż kuszą nas nowymi, doskonalszymi systemami obsługi, uzupełnianymi o nowe możliwości, na przykład o aplikacje do planowania domowego budżetu.
Iście kosmiczne tempo rozwoju notuje wygodna dla klientów technologia zbliżeniowa – liczba takich kart rośnie w ciągu roku o kilkaset procent. Nie dziwi więc, że internetowe finanse należą do najszybciej rozwijających się dziedzin bankowych.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]