Reklama

Będą szkoły dla Rohingów

Będą szkoły dla Rohingów

03.02.2020
Czyta się kilka minut
Blisko pół miliona dzieci zamieszkujących obozy Rohingów w Bangladeszu uzyska dostęp do tamtejszych szkół. Władze w Dhace potrzebowały dwóch i pół roku, aby wyrazić na to zgodę.
P

Ponad milion wygnanych z Birmy Rohingów, muzułmanów z pogranicznego stanu Arakan, zbiegło jesienią 2017 r. do sąsiedniego Bangladeszu, chroniąc się przed prześladowaniami. W obozach wojsko i organizacje pozarządowe przygotowały im prowizoryczne schronienia oraz świetlice, w których odbywały się zajęcia z kilku podstawowych przedmiotów. Rząd nie chciał jednak umożliwić dzieciom Rohingów dostępu do bangladeskich szkół – w obawie, że wywoła to protesty obywateli Bangladeszu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]