Reklama

Bariery w sercu

Bariery w sercu

24.07.2005
Czyta się kilka minut
W polskich mediach informacje dotyczące świata muzułmańskiego podaje się w dość szczególny sposób. Zjawiska negatywne są podkreślane (co uważam za odpowiednią reakcję), natomiast słowa potępienia i dezaprobaty dla pseudomuzułmanów, wypowiadane przez lokalnych bądź zagranicznych liderów muzułmańskich, giną w gąszczu innych informacji. W chrześcijańskim świecie chyba powinno być więcej zrozumienia dla innych kultur i filozofii. Dlaczego nie chcemy otworzyć się na islam? Dlaczego nie możemy choć na chwilę porzucić uprzedzeń, by nawiązać nić porozumienia? To ułatwiłoby pokazanie wszystkich punktów widzenia i burzenie barier istniejących w ludzkich umysłach i sercach - przecież nienawiść rodzi się między innymi wskutek skrzywionego obrazu rzeczywistości. Wszyscy chcemy jednego - pokoju, więc stwórzmy warunki, by dialog międzykulturowy mógł zaistnieć.
K

KATARZYNA KOZŁOWSKA (Pasłęk, woj. warmińsko-mazurskie)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]