Reklama

Apel z miasta Aleppo

Apel z miasta Aleppo

09.05.2016
Czyta się kilka minut
„Względny spokój” (to określenie z depesz agencyjnych) panuje w syryjskim Aleppo po wejściu w życie zawieszenia broni wynegocjowanego przez USA i Rosję.
Fot. Abdalrhman Ismail / REUTERS / FORUM
J

Jednak intensywne walki między armią rządową a oddziałami opozycji, które trwały w tym mieście w ostatnich tygodniach, zmusiły zwierzchników mieszkających w nim wspólnot katolickich do wystosowania wspólnego apelu.
„Uczestniczymy w męce Chrystusa” – napisali w nim duchowni. Odwołali się „do sumień tych, którzy planują i prowadzą tę wojnę”, prosząc o jej zakończenie przez wzgląd na „miłość Bożą i miłosierdzie względem ludzi (…) wznoszące się do Boga wołanie krwi dzieci i męczenników” oraz „łzy matek w żałobie”. „Prosimy o modlitwy z całego świata, ponieważ sytuacja jest dramatyczna. Przemocy doznaje wielu ludzi niewinnych” – powiedział agencji AsiaNews Ibrahim Alsabagh, przełożony franciszkanów w Aleppo.
Walki między syryjskimi siłami rządowymi a islamskimi rebeliantami powodują liczne ofiary wśród ludności cywilnej. Kilka dni temu pociski rakietowe trafiły w oddział...

1392

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]