Reklama

Ładowanie...

Apel z miasta Aleppo

09.05.2016
Czyta się kilka minut
„Względny spokój” (to określenie z depesz agencyjnych) panuje w syryjskim Aleppo po wejściu w życie zawieszenia broni wynegocjowanego przez USA i Rosję.
Fot. Abdalrhman Ismail / REUTERS / FORUM
J

Jednak intensywne walki między armią rządową a oddziałami opozycji, które trwały w tym mieście w ostatnich tygodniach, zmusiły zwierzchników mieszkających w nim wspólnot katolickich do wystosowania wspólnego apelu.
„Uczestniczymy w męce Chrystusa” – napisali w nim duchowni. Odwołali się „do sumień tych, którzy planują i prowadzą tę wojnę”, prosząc o jej zakończenie przez wzgląd na „miłość Bożą i miłosierdzie względem ludzi (…) wznoszące się do Boga wołanie krwi dzieci i męczenników” oraz „łzy matek w żałobie”. „Prosimy o modlitwy z całego świata, ponieważ sytuacja jest dramatyczna. Przemocy doznaje wielu ludzi niewinnych” – powiedział agencji AsiaNews Ibrahim Alsabagh, przełożony franciszkanów w Aleppo.
Walki między syryjskimi siłami rządowymi a islamskimi rebeliantami powodują liczne ofiary wśród ludności cywilnej. Kilka dni temu pociski rakietowe trafiły w oddział...

1392

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]