Reklama

Albo Trójca, albo pchły

Albo Trójca, albo pchły

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Trzeba mieć dużo odwagi, aby bliżej przyjrzeć się życiu zakonnemu. Tu nie wystarczy dziennikarska sygnalizacja, oparta na kilku wywiadach z aktualnymi lub byłymi zakonnicami różnych zgromadzeń.
R

Rozważania nad realizacją rad ewangelicznych w zorganizowanych wspólnotach są warte pogłębionych analiz - jednak bez dziennikarskiej sensacji, co zdarza się przy opisywaniu świata innego, odmiennego, mało zrozumiałego i źle rozpoznanego. Prasowy reportaż nie może być wolny od uproszczeń, a nawet popadania w stereotypy.

Większość przykładów w reportażach Katarzyny Wiśniewskiej stanowią potknięcia wynikające albo z ułomności natury ludzkiej, albo z błędów formacyjnych, a także z niewłaściwego ułożenia stosunków międzyludzkich w konkretnych wspólnotach. To nie są zagadnienia łatwe do przedstawienia czy zinterpretowania, zwłaszcza że w zamkniętych środowiskach rzeczy drobne, lecz często ponawiane, nieraz urastają do dużych problemów. Zagrożeniem bywa zewnętrzna monotonia życia i zespołowe powtarzanie przez lata określonych czynności. Zmarła przed niemal wiekiem...

12751

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]