Reklama

Agenci daremnego wpływu

Agenci daremnego wpływu

10.01.2007
Czyta się kilka minut
rys. M. Owczarek
M

MICHAŁ OKOŃSKI: - Mamy mówić o książce, która jest głosem w dyskusji o lustracji, ale zarazem dotyczy historii "Tygodnika Powszechnego", a w przypadku dwóch z nas tu siedzących - historii ich życia. Niezależnie od dzielących nas poglądów na pierwszą kwestię, warto porozmawiać o drugiej.

KRZYSZTOF KOZŁOWSKI: - Cieszy mnie, że ktoś zajął się sprawami, którymi dawno temu powinien był się zająć Instytut Pamięci Narodowej. Książka Romka jest bardzo potrzebna, choć mam do niej szereg zastrzeżeń. Główny zarzut dotyczy niespójności: autor z otwartą przyłbicą wyznaje, że jest za nową ustawą, chciałby przekonać czytelnika, że jest ona słuszna i potrzebna, ale jego "materiał dowodowy" temu przeczy. Nowe prawo w wersji, która wyszła z parlamentu, stworzyło wspólny worek tzw. osobowych źródeł informacji. W tym worku znaleźliby się wszyscy bohaterowie książki, a przecież...

31107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]