Reklama

8. Festiwal Kina Niezależnego

8. Festiwal Kina Niezależnego

04.05.2015
Czyta się kilka minut
PKO Off Camera rozpoczął się w Krakowie. Gościem specjalnym imprezy jest gwiazda włoskiego kina Claudia Cardinale (na zdjęciu) – ur. w 1938 r. w Tunezji muza Federica Felliniego i Luchina Viscontiego.
Fot. Beata Zawrzel / REPORTER
C

Cardinale – która na Off Camerze promuje film „Ultima Ferrata” Giambattisty Assantiego – została nagrodzona za „promowanie niezależności” i odcisnęła dłoń w Krakowskiej Alei Gwiazd. Za promowanie kina niezależnego nagrodzony został także Roman Polański – według organizatorów festiwalu „jeden z nielicznych twórców Starego Kontynentu, którzy godzą artyzm z komercją”. Off Camera potrwa do 10 maja. Zaprezentowanych zostanie sto filmów; dziesięć z nich walczy o nagrodę główną w wysokości 100 tys. dolarów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]