Reklama

17 stycznia Kościół obchodził Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

17 stycznia Kościół obchodził Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

18.01.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Filippo Monteforte / AFP / EAST NEWS
S

Słowa Oscara Wilde’a – „tam, gdzie jest cierpienie, ziemia staje się święta” – cytowano podczas uroczystości na wyspie Lampedusa. W Watykanie Franciszek przypomniał o zaangażowaniu chrześcijan w pomoc migrantom. „Wiele organizacji, stowarzyszeń, ruchów (…) doświadcza zdumienia i radości ze święta spotkania, z wymiany i solidarności. Oni rozpoznali głos Jezusa Chrystusa: »Oto stoję u drzwi i kołaczę« (Ap 3,20)” – mówił podczas modlitwy na placu św. Piotra (na zdjęciu). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]