Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zysk z kapitału większy niż z pracy

Zysk z kapitału większy niż z pracy

29.01.2018
Czyta się kilka minut
82 proc. PKB wypracowanego w świecie w 2017 r. trafiło do najbogatszego 1 proc. mieszkańców planety – wynika z raportu opublikowanego przez organizację humanitarną Oxfam.
M

Majątek bogaczy urósł w minionym roku o 13 proc., co zdaniem ekonomistów komentujących dowodzi tego, że gospodarka oparta na obecnym modelu wolnorynkowym coraz gorzej radzi sobie z podstawowym zadaniem, jakim jest wyrównywanie nierówności majątkowych i cywilizacyjnych. Ci, którzy mają pieniądze, coraz częściej obracają nimi na rynkach walutowych, surowcowych oraz w rozmaitych spekulacjach, a coraz rzadziej inwestują w nowe biznesy, które tworzą miejsca pracy. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]