Reklama

ŻYCZENIA DLA RYSZARDA KRYNICKIEGO

ŻYCZENIA DLA RYSZARDA KRYNICKIEGO

24.06.2013
Czyta się kilka minut
„W rzece Ryszarda Krynickiego – tak jak w rzekach największych poetów – świat został odbity i trwa” – napisał niegdyś Jerzy Pilch.
T

Tak więc i my istniejemy w wierszach autora „Organizmu zbiorowego”: „Nasze życie rośnie” od witającego nas na tym świecie „Aktu urodzenia” po czekający zapewne u kresu „Kamień, szron”.
Z okazji 70. urodzin pragniemy podziękować Ryszardowi Krynickiemu za wszystkie te słowa, którymi nas obdarowuje, dzięki którym tak wyraziście otacza nas – jeśli nawet „ślepe, głuche, nieme” i „niepojęte”, to przecież niewymijalne – „Jest”.
I życzyć, by słowa te nigdy go nie opuszczały.

Czytelnicy z Programu 2 Polskiego Radia oraz z „Tygodnika Powszechnego”

605

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]