Reklama

Ładowanie...

ŻYCZENIA DLA RYSZARDA KRYNICKIEGO

24.06.2013
Czyta się kilka minut
„W rzece Ryszarda Krynickiego – tak jak w rzekach największych poetów – świat został odbity i trwa” – napisał niegdyś Jerzy Pilch.
T

Tak więc i my istniejemy w wierszach autora „Organizmu zbiorowego”: „Nasze życie rośnie” od witającego nas na tym świecie „Aktu urodzenia” po czekający zapewne u kresu „Kamień, szron”.
Z okazji 70. urodzin pragniemy podziękować Ryszardowi Krynickiemu za wszystkie te słowa, którymi nas obdarowuje, dzięki którym tak wyraziście otacza nas – jeśli nawet „ślepe, głuche, nieme” i „niepojęte”, to przecież niewymijalne – „Jest”.
I życzyć, by słowa te nigdy go nie opuszczały.

Czytelnicy z Programu 2 Polskiego Radia oraz z „Tygodnika Powszechnego”

605

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]