Reklama

Żonaci księża nie teraz

Żonaci księża nie teraz

20.11.2006
Czyta się kilka minut
W czasie narady Benedykta XVI z szefami urzędów Kurii Rzymskiej na temat sprawy abp. Emmanuela Milingo oraz podobnych przypadków "potwierdzono ważność celibatu kapłańskiego, zgodnego z tradycją katolicką, i potwierdzono potrzebę solidnej formacji ludzkiej i chrześcijańskiej, zarówno seminarzystów, jak i wyświęconych już kapłanów.
P

Poinformował o tym komunikat ogłoszony 16 listopada przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Czytamy w nim, że "uczestnicy zebrania otrzymali dokładne informacje na temat liczby podań o zwolnienie z obowiązku celibatu złożonych w ostatnich latach oraz o możliwości powrotu do pełnienia posługi przez kapłanów, którzy znajdują się obecnie w sytuacji przewidzianej przez Kościół". Okresowe spotkanie Benedykta XVI z szefami dziewięciu dykasterii, jedenastu rad papieskich i trzech trybunałów odbyło się w Sala Bologna Pałacu Apostolskiego.

Przypomnijmy, że 76-letni abp Milingo, były metropolita Lusaki, znany uzdrowiciel i egzorcysta ożeniony w 2001 r. z członkinią sekty Moona, pod koniec września założył w Stanach Zjednoczonych organizację "Żonaci księża teraz" ("Married Priests Now") i wyświęcił czterech żonatych biskupów, ściągając na siebie ekskomunikę. Po tym...

3784

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]