Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

16.09.2013
Czyta się kilka minut
20 – 27 IX
O

Omar Chajjam
Koncert, reż. Niko Sardjvéladzé, Francja 2012, mezzo, piątek 20 IX, 15.35, czwartek 26 IX, 23.30
Podczas ubiegłorocznego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Fezie muzycy z różnych stron świata złożyli hołd perskiemu poecie, filozofowi, matematykowi i astronomowi, znanemu jako Omar Chajjam, który żył na przełomie XI i XII w. Widowisko inscenizował sam Tony Gatlif, francuski reżyser filmowy pochodzący z diaspory algierskich Romów, znany ze szczególnej wrażliwości muzycznej.

Nowy świat
Dokumentalny, reż. Jan Tootsen, Estonia 2011, TVP Kultura, sobota 21 IX, 12.55
Jak wygląda codzienne życie w spełnionej utopii? Estoński dokument pokazuje współczesną komunę złożoną z aktywistów ekologicznych z Tallina, którzy w opuszczonym domu stworzyli swój „nowy wspaniały świat”, a przy okazji rodzaj domu kultury...

2507

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]