Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

09.07.2013
Czyta się kilka minut
13 – 19 VII
R

Rabih Abu Khalil & Joachim Kühn
Koncert, reż. Miguel Octave, Francja 2010, mezzo, niedziela 14 VII, 15.45, piątek 19 VII, 13.30
Jazz, blues i brzmienia arabskie spotykają się w muzyce Abu Khalila, charyzmatycznego artysty z Libanu. Podczas festiwalu Jazz Onze+ w Lozannie artysta zagrał wspólnie z niemieckim pianistą jazzowym Joachimem Kühnem i amerykańskim perkusistą Jarrodem Cagwinem. Owocem tej współpracy była także płyta pt. „Journey to the Center of an Egg”.

Rotem
Dokumentalny, reż. Agnieszka Arnold, Polska 2013, TVP Kultura, niedziela 14 VII, 22.15
Reżyserka „Sąsiadów” (i „Dzięki Bogu za Bonieckiego”) powraca do tematyki żydowskiej. Symcha Rotem, pseudonim „Kazik”, ma dziś 87 lat i za sobą życie nadzwyczaj bogate. Brał udział w Powstaniu w Getcie i w Powstaniu Warszawskim, walczył w wojnie...

2423

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]