Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

28.05.2018
Czyta się kilka minut
2 – 8 czerwca
B

Bliskość

Dramat, reż. Kantemir Bałagow, Rosja 2017, Cineman VOD

Opisywany niedawno na tych łamach debiut reżysera z Republiki Kabardyjsko-Bałkarskiej to historia niewygodnej bliskości – rodzinnej, erotycznej i etnicznej. Młoda Żydówka z Nalczyka w niespokojnych dla Kaukazu późnych latach 90. staje się zakładniczką lokalnych obyczajów i uprzedzeń; mimo to próbuje walczyć o swoją niezależność.

Score: muzyka filmowa

Dokumentalny, reż. Matt Schrader, USA 2016, Canal+ Discovery, 2 VI, 17.50

Na przykładzie hitów hollywoodzkiego kina: serii z Jamesem Bondem, „Gwiezdnych wojen” czy „Piratów z Karaibów”, poznajemy kulisy pracy największych speców od ścieżki dźwiękowej. Hans Zimmer, John Williams czy Alexandre Desplat pokazują, w jaki sposób powstaje ich muzyka i jak staje się integralną częścią filmu.

Cmentarz wspaniałości...

1756

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]