Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

07.05.2018
Czyta się kilka minut
12–18 V
Kadr z filmu "Manifesto"
Kadr z filmu "Manifesto"
M

Manifesto

Dramat, reż. Julian Rosefeldt, Niemcy 2015, Cineman VOD

Ten niezwykły film, oparty na powstałej wcześniej wielo­ekranowej instalacji, jest czymś więcej niż repetytorium z historii sztuki XX w. Cate Blanchett w trzynastu bardzo różnych przebraniach i sytuacjach przywołuje największe manifesty artystyczne, od sytuacjonistów po konceptualistów, by zrewidować ich niegdysiejszy potencjał.

Dzikie róże

Dramat, reż. Anna Jadowska, Polska 2017, Canal+, 12 V, 22.15

W jednym z najciekawszych i najbardziej niedocenionych polskich filmów ubiegłego roku rodzima prowincja pokazana została z perspektywy młodej kobiety. Ewa (znakomita Marta Nieradkiewicz), której mąż pracuje za granicą, szuka pocieszenia w ramionach miejscowego nastolatka, co staje się zaczynem tragedii.

Arytmia

Dramat, reż. Borys Chlebnikow,...

1781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]