Reklama

Ładowanie...

ZOBACZYĆ WARTO

17.06.2013
Czyta się kilka minut
22 – 28 czerwca
K

Kurczak ze śliwkami
Dramat, reż. Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud, Francja 2011, Cinemax, sobota 22 VI, 20.45, niedziela 23 VI, 11.20, wtorek 25 VI, 20.00, środa 26 VI, 13.10
Pięć lat po „Persepolis” Satrapi przenosi na ekran swój kolejny komiks. Tym razem rezygnuje z animowanej kreski na rzecz filmu fabularnego z udziałem aktorów francuskich i irańskich. Opowieść o artyście Nasserze-Ali Khanie, który z tęsknoty za zniszczonym instrumentem postanawia umrzeć, na ekranie staje się metaforą jeszcze bardziej uniwersalną (perski tar zastąpiono tu skrzypcami).
Niebezpieczna metoda
Dramat, reż. David Cronenberg, Szwajcaria 2011, Canal+ Film2, niedziela 23 VI, 21.40
Michael Fassbender jako Carl Gustav Jung, Vigo Mortensen jako Zygmunt Freud oraz Keira Knightley w roli intrygującej, inspirującej obu pacjentki...

2517

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]