Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

19.11.2012
Czyta się kilka minut
24 – 30 XI
8

80 milionów

Historyczno-sensacyjny, reż. Waldemar Krzystek, Polska 2011, Canal+, sobota 24 XI, 20.00, Canal+ Film, 22.50

Film o Solidarności nie musi być kręcony ze śmiertelną powagą i na kolanach. Dowodem na to jest oparta na faktach opowieść o czwórce dolnośląskich działaczy, którzy jesienią 1981 r. dokonali brawurowej akcji przejęcia zdeponowanych w banku pieniędzy związkowych, które lada chwila miały zostać zablokowane przez komunistyczne władze. Dzięki wartkiej akcji i wyrazistym postaciom filmowi udaje się trafić do młodego widza, zwykle reagującego alergicznie na rodzime kino historyczne.

Powstrzymać biedę

TVP1, sobota 24 XI – piątek 30 XI

„Why Poverty?” to ogólnoświatowe przedsięwzięcie medialne pod patronatem sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona, które ma wywołać dyskusję na temat biedy...

2640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]