Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

02.07.2012
Czyta się kilka minut
7 - 13 lipca
P

Polański: ścigany i pożądany

Dokumentalny, reż. Marina Zenovich, USA/Wielka Brytania 2008, Planete, sobota 7 VII, 20.45

Podczas gdy w kinach krąży jeszcze zrealizowany nazbyt „po bożemu” dokument biograficzny o Polańskim, warto przyjrzeć się znacznie ciekawszemu filmowi poświęconemu twórcy „Matni”. Zenovich skupia się w nim na procesie, jaki w 1977 r. wytoczył reżyserowi amerykański sąd. „Ścigany...” drobiazgowo rekonstruuje tamte zdarzenia, naświetlając mało znane fakty, a w szczególności popełnione przez prawników nadużycia.

Niedziela z... Konstantym Andrzejem Kulką

Blok programowy, TVP Kultura, niedziela 8 VII, od 17.15

Popołudnie i wieczór poświęcone wybitnemu polskiemu skrzypkowi wypełnią rozmowy z profesorem Kulką i jego gośćmi, a także przypomnienie występów artysty z Sinfoniettą Cracovią...

2544

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]