Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

04.06.2012
Czyta się kilka minut
9 - 15 czerwca 2012
R

Rachunek szczęścia

Dokumentalny, reż. Ireneusz Dobrowolski, Polska 2010, Planete, sobota 9 VI, 20.45

Stella Czajkowska ma życiorys, który wystarczyłby na co najmniej kilka filmów dokumentalnych. Scenariusz napisany przez Andrzeja Barta obejmuje najważniejsze momenty z życia szwedzkiej pianistki o polsko-żydowskich korzeniach. Wiele z tych zdarzeń zakrawa na cud: jak inaczej wytłumaczyć fakt, że bohaterce udało się wyjść żywej z komory gazowej?

Buddenbrookowie

Dramat, reż. Heinrich Brelör, Niemcy 2008, Ale kino!, poniedziałek 11 VI, 20.10

Współczesna adaptacja powieści Tomasza Manna nie porywa tak bardzo jak głośny serial z 1979 r. „Dzieje upadku rodziny” z XIX-wiecznej Lubeki przedstawiono tu rzetelnie, choć znacznie redukując zawartość pierwowzoru. Jednakowoż wielbiciele kina kostiumowego i ci,...

2280

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]