Reklama

Ziggurat

Ziggurat

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Niezagospodarowany trawnik znajdujący się pomiędzy budynkami należącymi do gminy, spółdzielni oraz dwóch wspólnot mieszkaniowych jest poprzecinany wydeptanymi przez mieszkańców ścieżkami, które tworzą znak „X”.
Fot. fotopolska.eu / DOMENA PUBLICZNA
P

Projekt jest odpowiedzią na brak jakichkolwiek elementów pozwalających na integrację przechodniów i bywalców podwórka. Zbudowana z 24 ławek wieża z platformą nawiązuje do mezopotamskich budowli i zachęca do wspólnego przesiadywania. Sakralny kształt ma nadać tej codziennej czynności rangę mistycznego rytuału. Wieża jednoczy mieszkańców nadchodzących z czterech różnych krańców podwórka – reprezentantów sąsiadujących ze sobą bloków. ©

DOMINIKA SOBOLEWSKA jest artystką, projektantką, nauczycielką akademicką na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Autorka wielu instalacji interaktywnych, działań eksperymentalnych oraz projektów dedykowanych przestrzeni wystawienniczej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]